Back to Question Center
0

Kas soovite Wikiilt rohkem teada saada? - Küsi Semalt Expertit

1 answers:

Vikipeedia või lihtsalt Wiki on üks maailma suurimaid ja kuulsamaid veebisaite. Erinevalt teistest veebisaitidest ei tööta seda ükskõik milline kogenud ettevõte, vaid juhtivad kogud vabatahtlikke, kes on töötanud pseudonüümide all. Ta proovib harva uusi asju ja loodab meelitada üha rohkem külastajaid iga päev. Tegelikult on see veebisait muutnud Interneti saatust ja sellel on rohkem kui kümme miljardit lehte saidi ingliskeelsel versioonil.

Oliver King, Semalt kliendihalduse juht, lisab, et kui mõned sündmused maailmas toimuvad nagu Bostoni maraton, avaldab Wiki mõne tunni jooksul. Kuna infoallikat, nagu Wikipedia, puuduvad, sõltuvad mitmesugused veebiteenused ja veebisaidid andmete kogumisest - gestion du temps logiciel gratuit. Kui otsite midagi Google'is või Bing'is ja küsite saitidelt nagu Siri, saate te ainult infot, kuid Wikipedia annab teile täieliku teabe maailma kohta.

Kuid vabatahtlikud, kes selle projekti lõid, peavad seda kaitsma hoaxidest, manipuleerimisest ja vandalismist..Alates 2007. aastast on Wikipediat tabanud vale lugusid ja mitmed osalejad ei suuda parandada vigu, mis hoiavad selle saidi maailma parima ja tipptasemel entsüklopeedia. Kõige silmapaistvamad probleemid Wikipedial on olnud tema sissekanded Pokemonile ja porno veebisaitidele. Tal on isegi oma lehti naissoost blogides ja saitidel, mis pole mingil juhul seaduslikud. Arvatakse, et enam kui üheksakümmend protsenti saidi kasutavatest inimestest kuuluvad kahtlastele ettevõtetele ja takistavad uustulnukaid, kes võiksid olla huvitatud Wikipedia asjadest.

Wikipedia Fond alustas hiljuti päästeülesannet ja ei saa tellida vabatahtlikel muuta oma tegevust. Sõltumata kõigist nendest probleemidest on kasutajad ikka veel veendunud, et Wikipedia on parim teabeallikas ja veebisait on oluline erinevatele toimetajatele ja õpilastele, kes soovivad otsida midagi, mis on seotud nende projektide või ülesannetega. Encyclopaedia Britannica maksab kuni 70 $ aastas üle 12 000 artikliga võrgule juurdepääsu eest ja pakub hulga tasuta sissekandeid, millel on palju pop-up-reklaame ja bännereid. Teisest küljest, Wiki ei ärrita kasutajaid, kellel on palju bännerreklaame ja hüpikaknaid. Kui veebisait käivitati 2001. aastal, ei kavatsenud see olla Interneti-põhise teabeallikana. Wales, finantsettevõtja ja ettevõtja tegid koostööd Larry Sangeri filosoofiaga Ph.D. veebisaidil ja said Nupedia, mis on tasuta tasuta entsüklopeedia Internetis. Wales sõltus oma pensionäride sissemaksetest, suurendades samal ajal Nupediat ja käsitledes mitmesuguseid teemasid. Nupedia pakub ulatuslikku kogumist, kuid kasutajatele on saadaval ainult 13 artiklit Virgili ja Donegali traditsioonide kohta. Seevastu Wales ja Sanger loodavad, et Wikipedia on ainus allikas, kus kasutajatel on palju teavet ja see võib hõlpsasti genereerida värskeid artikleid, mida eksperdid ja teadustöötajad armastavad.

November 29, 2017