Back to Question Center
0

Mis on Amazonase toote ID number?

1 answers:

Amazonase müüjana peaksite teadma, et igal Amazonase tootel on oma ID-number. Tootetunnuseid saab kasutada uute toodete lehtede ja loendite loomiseks. Paljud Amazoni kategooriad on oma konkreetsete UPC-dega. Ainus universaalsete Amazon UPC-de seaduslik tootja on GS1 (ülemaailmne standard 1). See ettevõte pakub ülemaailmseid tarneahela vöötkoodide standardeid - bluebook for used boats. Globaalne standard 1 väljastab iga Amazoni kaupa koos globaalse kaubanimetuse numbriga.

GS1 nõuete järgimiseks peate arvestama jaemüügitoodete tüübiga, teie tooteandmete kvaliteediga ja selle tootekategooria müügi erinõuetega.

Käesolevas artiklis selgitame GTINide ja UPCde rolli teie toote reklaamimisel Amazoni globaalse kauplemisplatvormi kaudu.

Siiski, enne kui me jätkame edasist tegevust, peaksin märkima, et Amazon hakkab rist kontrollima UPC-koode, mis on nende turul erinevatele ASINidele määratud GS1-andmebaasi vastu. See võib tähendada, et iga müüja ilma autentsete UPC-koodideta saab Amazoni otsingutulemustest eemaldada.

Amazoni UPC-koodid: mis need on ja miks me neid vajame?

UPC-kood on vöötkoodi sümbol, mis on igale kaubanimetusele unikaalselt omistatud. Seda kasutatakse laialdaselt USAs, Suurbritannias, Kanadas, Austraalias, Uus-Meremaal ja teistes inglise keelt kõnelevates riikides. See koosneb 12 numbrilisest numbrist, mis näitavad UPC ettevõtte eesliidet, objekti viite ja kontrollnumbrit. Esimesed numbrilised numbrid, mille GS1 andis unikaalselt identifitseeritud brändiomanikele, peavad tähistama tooteid UPC sümbolitega.

Viimased järgmised numbrid näitavad objekti viide. Brändi omanik määrab need konkreetse eseme viitamiseks.

Ja viimane number on kontrollnumber. See on arvestuslik arv, mis põhineb eelneval numbril põhineva MOD-kontrollnumbri arvutamisel.

UPC-koodid võivad olla kahte tüüpi - UPC-A ja UPC-E. Erinevus seisneb selles, et UPC-E kood on lühem ja nulli on alla surutud. See tähendab, et te ei näe 0-sid vöötkoodis ainult vastava GTIN-i piires.

Mis on ASIN (Amazon'i standardne identifitseerimisnumber)?

Amazoni standardse identifitseerimisnumbri abil kasutatakse Amazoni kaupade tuvastamiseks. Need koosnevad unikaalsetest 10-tähtede ja numbritega plokist. Nõutava toote ASIN-koodi leiate Amazoni tooteteabe lehelt. Tuleb märkida, et raamatute jaoks kasutab Amazon ISBN-i vöötkoodi. Standardne identifitseerimisnumber on raamatute jaoks sama kui ISBN. Kuid kõikide teiste elementide korral luuakse uus standardnumber, kui üksus on Amazoni kataloogi üles laaditud.

Toote ASIN-kood paigutatakse tooteandmete lehele muude tooteandmete hulgas nagu värv, suurus jne. Seda koodi saab kasutada toodete otsimiseks Amazoni kataloogis. Kui sisestate kindla AIN või ISBN-koodi Amazoni otsingukasti, saadate selle koodiga nõutud otsingutulemused (tingimusel, et toode on kataloogis loetletud).

December 6, 2017